دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ اصلی‌ترین و محوری‌ترین روش مبارزه با کووید -۱۹، تغییر رفتار است

 | تاریخ ارسال: 1399/8/22 | 

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛

اصلی‌ترین و محوری‌ترین روش مبارزه با کووید -۱۹، تغییر رفتار است

دکتر پرویز قزلباش در شانزدهمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی ایران؛ اظهار داشت: از همان ابتدا مثل هر همه‌گیری، مشخص شد اصلی‌ترین و محوری‌ترین روش مبارزه با همه‌گیری، بحث تغییر رفتار است و تغییر رفتار اجتماعی و فرهنگ‌سازی، بار اصلی اطلاع‌رسانی را سنگین می‌کند.

پایگاه خبری وب‌دا – زنجان، عصر چهارشنبه ۲۱ آبان ماه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان در شانزدهمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی ایران با اشاره به اینکه پاندمی کروناویروس چه اتفاقاتی در دنیا رقم زد اظهار داشت: تصویر اولیه‌ای که ما داشتیم این بود که این ویروس مهار خواهد شد و طبیعتاً برنامه‌ریزی‌های اولیه برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت بود ولی به تدریج دیدیم که این اتفاق نیفتاد و این پاندمی و همه‌گیری تبدیل شد به یک دوره طولانی .

 وی افزود: از همان ابتدا مثل هر همه‌گیری، مشخص شد اصلی‌ترین و محوری‌ترین روش مبارزه با همه‌گیری، بحث تغییر رفتار است و تغییر رفتار اجتماعی و فرهنگ‌سازی، بار اصلی اطلاع‌رسانی را سنگین می‌کند، و به همین دلیل دانشگاه علوم پزشکی زنجان محور اصلی برای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی جهت تغییر رفتار اجتماعی بود .

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان ابراز داشت: اولین کاری که در راستای اطلاع‌رسانی در سطح وسیع انجام شد، این بود که در تمام ادارات و سازمان‌ها، با همکاری خیرین و مشارکت مردم هسته‌های آموزشی تشکیل شد تا امر اطلاع‌رسانی برای اقشار مختلف و مخاطبین متنوع انجام بگیرد.

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری خاطرشنان کرد: در کنار این اقدامات، جشنواره‌های متعدد به صورت مجازی در نظر گرفته شد، ازجمله جشنواره بین‌المللی سلامت و هنر، و فکر این بود که ما یک موضوعی داریم به نام پاندمی کرونا، که تمام مردم جهان را درگیر کرده، که محور اصلی آن هم، تغییر رفتار است و می‌شود به زبان‌های مختلف، این فرهنگ‌سازی را انجام داد که طبیعتاً کار بزرگ و سنگینی بود، که اتفاق افتاد.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: از دیگر کارهای بسیار مهم، که توانست به عنوان مرجعیت در اطلاع‌رسانی در استان نقش خود را ایفا کند، تاسیس استودیوسلامت با همکاری صدا و سیمای استان زنجان بود که این استودیو در محل سالن اصلی دانشگاه دایر، امکانات بسیارخوبی در این محل فراهم شد تا مسئولین دانشگاهی و استانی، پزشکان، روانشناسان و جامعه‌شناسان، و حتی خود مردم و مدافعان سلامت در ارتباط قرار بگیرند و پیام‌های خود را لحظه به لحظه اطلاع‌رسانی کنند.

به گفته دکتر قزلباش این اتفاق بزرگی بود که بیش از ۳۵۰ برنامه به شکل‌های مختلف در استودیوسلامت تهیه، و در قالب برنامه‌های زنده از طریق صدا و سیمای استان منتشر شد و عملاً مرجعیتی را برای این استودیو فراهم کرده، و به نظر می‌رسد که ظرفیت بسیار بالایی را ایجاد می‌کند، و می‌تواند علاوه بر جلب اطمینان قلبی مخاطبین، آموزش‌های موثری را هم فراهم کند .

وی افزود: ظرفیت استودیوسلامت علاوه براینکه می‌تواند نشان‌دهنده تعامل بین بخشی، و بین ارگان‌های مختلف ازجمله دانشگاه و صدا و سیما باشد، همچنین می‌تواند بسیار تاثیر‌گذار پیام خودش را به مردم عزیز برساند و رسالت خود را در این مقطع حساس اجرا، و به عمل بیاورد.

در شانزدهمین دوره سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی و هفدهمین جشنواره برترین‌های روابط عمومی ایران که د
ر محل خانۀ فرهنگ‌وهنر دیهیم برگزار شد، از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با اعطای لوح و نشان « ارتباطات رسانه‌ای- مدیریت راهبردی روابط عمومی- اطلاع‌رسانی کرونا» و به دلیل رعایت استاندارهای (علمی - صنفی)، خلاقیت در کار و داشتن کیفیت و کمیت ماسب فعالیت‌ها تقدیر به عمل آمد.

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 1045 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر