از فرهنگ و ارزش‌های پیوست شده به ساخته‌های بشری غفلت نکنید

 | تاریخ ارسال: 1401/7/2 | 

پروفسور ثبوتی در نشست معاونین تحقیقات دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب۶:
از فرهنگ و ارزش‌های پیوست شده به ساخته‌های بشری غفلت نکنید

پروفسور یوسف ثبوتی گفت: هر ساخته‌ی بشری، فرهنگ و ارزش‌هایی را همراه با خود به جامعه تحویل می‌دهد و نباید از این ارزش‌ها غفلت شود.


پایگاه خبری وبدا-زنجان: موسس مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در نشست معاونین تحقیقات دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب۶ کشور که روز گذشته برگزار شد، اظهار کرد: برای صدور فرهنگ و ارزش‌های خود باید سهمی در آفرینش‌های دنیا داشته باشیم و بتوانیم عزت و احترام خود را به آن پیوست کرده و صادر کنیم.

این فیزیکدان و منجم برجسته ایرانی تصریح کرد: در حال حاضر دانشمندانی در حوزه علوم زیستی کشور فعالند که در سطح دنیا مرجع هستند و همینان می‌توانند صادر کننده فرهنگ ایرانی به دنیا باشند.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال جهانی علوم پایه از طرف یونسکو، به پیشرفت‌های حاصل شده در حوزه‌های مختلف علمی اعم از ریاضیات، فیزیک، نجوم، شیمی و علوم زیستی در طول سالیان گذشته پرداخت و افزود: اگر این پیشرفت‌ها در کنار کوانتوم کامپیوتینگ و محاسبات سریع قرار گیرد، بی‌شک انقلاب نوینی در زیست‌شناسی برای کل عالم اتفاق می‌افتد.

گفتنی است نشست معاونین تحقیقات دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب۶ کشور، روز جمعه اول مهر با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد.

منبع خبر وبدا مرکز زنجان
 

دفعات مشاهده: 380 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

اشتراک‌گذاری توانمندی‌های دانشگاه‌های قطب ۶ برای توسعه حوزه تحقیقات

 | تاریخ ارسال: 1401/7/1 | 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد:
اشتراک‌گذاری توانمندی‌های دانشگاه‌های قطب۶ برای توسعه حوزه تحقیقات

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گره خوردن شعار امسال با حوزه تحقیقات را نشان از اهمیت این حوزه عنوان کرد و گفت: امیدواریم با اشتراک‌گذاری توانمندی‌های دانشگاه‌های قطب۶ کشور، حوزه تحقیقات و فناوری را در این کلان‌منطقه توسعه دهیم.


پایگاه خبری وبدا-زنجان، دکتر حسن بختیاری در نشست معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان‌منطقه ۶ کشور که صبح امروز در زنجان برگزار شد، اظهار کرد: باید با اتحاد و همدلی و هم‌افزایی برای ارتقاء حوزه تحقیقات در قطب۶ تلاش کنیم چرا که موجب پیشرفت همه‌ی استان‌های این منطقه می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت حوزه تحقیقات، خاطرنشان کرد: شعار "تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین" که مقام معظم رهبری برای امسال انتخاب کردند، نشان می‌دهد همه ارکان نظام از جمله دانشگاه‌ها باید در حوزه تحقیقات، تلاش مضاعف داشته باشند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز در این نشست به نقش علم در قدرت و نفوذ کشورها اشاره کرد و گفت: لازم است با تامین و آموزش نیروی انسانی و فراهم کردن ساختارهای فیزیکی برای ایجاد زیرساخت‌های علمی برنامه‌ریزی شود.

دکتر صمد ندری، ایجاد پروژه‌های تیمی در کلان منطقه‌های کشور را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: با اجرای برنامه‌هایی از این دست، گام‌‎های بلندی در حوزه تحقیقات و فناوری برداشته می‌شود.   

منبع خبر وبدا مرکز زنجان

دفعات مشاهده: 539 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

شبکه‌سازی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در حوزه تحقیقات است

 | تاریخ ارسال: 1401/7/1 | 

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:
شبکه‌سازی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در حوزه تحقیقات است

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر هم‌افزایی دانشگاه‌های علوم پزشکی برای رفع مشکلات حوزه سلامت، گفت: شبکه‌سازی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در حوزه تحقیقات است و باید از توانمندی‌های کلان‌منطقه‌ای برای حل مشکلات سلامت هر منطقه استفاده شود.


پایگاه خبری وبدا-زنجان، دکتر یونس پناهی در نشست معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب ۶ کشور که صبح امروز در زنجان برگزار شد، با بیان اینکه نشست‌های کلان‌‌منطقه‌ایِ این معاونت از سال گذشته آغاز شده است، اظهار کرد: در این نشست‌ها علاوه بر ماموریت‌ها و پروژه‌های انفرادی دانشگاه‌ها، یک پروژه مشترک برای هر کلان‌منطقه تعریف می‌شود.

وی تولید علم را اصلی‌ترین سیاست وزارت بهداشت در حوزه تحقیقات عنوان کرد و افزود: شعار سال که "تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین" است، از محل تولید علم و فناوری محقق می‌شود و زنجیره علم و دانش از ایده تا محصول در امتداد هم قرار دارد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه بر اساس شاخص ارزیابی تولید علم (CAGR) ، میانگین سرعت رشد علم در ایران حدود ۸ است، تصریح کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور باید هوشیار باشند و تلاش کنند که سرعت رشد علم در آنها کمتر از میانگین کشوری نشود چرا که این موضوع یکی از شاخص‌های ما در حمایت از دانشگاه‌ها است.

وی با اشاره به اینکه درصد قابل توجهی از تحقیقات در کشور در مرحله تولید علم متوقف می‌شود، اظهار کرد: طبق ارزیابی‌های انجام شده، سرعت تولید فناوری در کشور ما به مراتب پایین‌تر از تولید علم است و باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود در جهت حل این مشکل اقدام شود.

دکتر پناهی با تاکید بر لزوم ارتقاء مجلات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، تصریح کرد: تولید علم و فناوری وابسته به انتشار مجلات علمی است و تا زمانی که این مجلات در پایگاه‌های معتبر علمی منتشر نشوند و دانشگاه‌ها و دانشمندان در سطح جهان، به آن دسترسی نداشته باشند، روزنامه‌ای بیش نیست.

وی هدف از نشست با معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های قطب ۶ کشور را آشنایی با وضعیت موجود این دانشگاه‌ها در حوزه تولید علم و توسعه فناوری وعلم‌سنجی و همچنین مسائل مربوط به نشریات و اطلاع‌رسانی عنوان کرد و افزود: از دانشگاه‌ها انتظار می‌رود از گزارشات گذشته‌نگر پرهیز کنند و ضمن عبور از وضعیت موجود، برنامه‌های خود را در حوزه علم و فناوری و اطلاع‌رسانی و علم سنجی بیان نمایند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، مروری بر مشکلات حوزه سلامت در کلان‌منطقه ۶ کشور و آشنایی با زیرساخت‌ها و تجهیزات دانشگاه‌های این قطب را از دیگر اهداف نشست امروز بیان کرد و گفت: باید مسئله‌ی مشترک دانشگاه‌های کلان‌منطقه ۶ شناسایی شود و به صورت یک پروژه مشترک با هم‌افزایی و اشتراک‌گذاری توانمندی‌ها پیش رود.

وی پیشگیری را اولی‌تر از درمان دانست و اظهار کرد: پیشگیری مانند پژوهش به منزله سرمایه‌گذاری است و بسیار مطلوب خواهد بود اگر پژوهش‌های مشترکی با نگاه پیشگیرانه در کلان‌منطقه ۶ تعریف شود.

دکتر پناهی ضمن تاکید بر لزوم شناسایی مشکلات و معضلات کلان‌منطقه ۶ در حوزه سلامت، خطاب به معاونین تحقیقات و فناوری این قطب اظهار کرد: درخواست ما از شما این است که با منابع محدود، خواسته‌های نامحدود این منطقه را برطرف کنید.

منبع خبر وبدا مرکز زنجان

دفعات مشاهده: 497 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

بازدید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: 1401/6/31 | 
بازدیدمعاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ازمراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در سفر دو روزه به زنجان از پروژه های تحقیقاتی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان بازدید نمود.


به گزارش وب دا - زنجان؛ دکتر یونس پناهی با همراهی دکتر بختیاری ریاست دانشگاه علوم پزشکی زنجان و جمعی از معاونان، مدیران دانشگاه بعد از ظهر روز پنج شنبه ۳۱ شهریور از مراکز تحقیقاتی دانشکده پزشکی،  آزمایشگاه جامع حیوانات، پارک علم و فناوری ، clean room، پایلوت داروئی و دانشکده دارو سازی از نزدیک بازدید نمود.

در این بازدید دکتربختیاری و مسئولین دانشگاه گزارشی از فعالیت ها، توانمندیها و  ظرفیتهای ایجاد شده در زمینه توسعه تحقیقات و فناوری در استان گزارشی ارائه نمود.

لازم به ذکراست؛ دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  با هدف حضور در اجلاس معاونان تحقیقات و فناوری کلان منطقه شش آمایشی کشور که جمعه اول مهر در سالن اجلاس مرکز همایشهای بین المللی روزبه زنجان برگزار خواهد شد؛ صبح امروز وارد استان زنجان شد.

منبع خبر وبدا مرکز زنجان

دفعات مشاهده: 1268 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

سفر معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به استان زنجان

 | تاریخ ارسال: 1401/6/31 | 

سفر معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به استان زنجان

دکتریونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  با هدف حضور در اجلاس معاونان تحقیقات وفناوری کلان منطقه شش آمایشی کشور که جمعه اول مهر در دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان رئیس قطب شش آمایشی کشور برگزار خواهد شد؛صبح امروز وارد استان زنجان شد.
 
دکتر پناهی با همراهی دکتر بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان،
حجه الاسلام  شیرمحمدی مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونان و مسئولین دانشگاه در ابتدا برای ادای احترام به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس در مرقد شهیدگمنام دانشگاه حضور یافت.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در نشست صمیمی که با اساتید و دانشجویان دانشگاه در سالن اجلاس مرکز همایشهای بین المللی روزبه ترتیب داده شده بود حضور یافت و به سوالات مطرح شده پاسخ گفت.

منبع خبر وبدا مرکز زنجان


 

دفعات مشاهده: 1208 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر